Czy warto zdecydować się na kuchenne firanki szyte na miarę?

Tak powszechnie niedoceniane otwory okienne, są w istocie bardzo ważnym elementem aranżacyjnym, będącym w stanie oddać cały charakter wnętrza. Nie chodzi tutaj wcale o kształt czy wielkość okna, jednak o świetną oprawę, szatę, jaką stanowią firanki do kuchni. Pomimo iż są dodatkiem, stanowią o charakterze całości. Nic nadzwyczajnego, iż mogą to zauważyć Panie, dbające na co dzień o piękno własnych oczu. Zarówno oko, jak i okno mają ze sobą dużo wspólnego. Jak więc dobrze wybrać firanki do kuchni? Czym się kierować?

Jak wybrać firanki?

Firanki do kuchni spełniają przeważnie często rolę ozdobną. Naturalnie dużo zależy od rozmiarów samego okna i od tego, jaką kto ma kuchnię. Wielokrotnie natomiast w tymże miejscu odpowiednio sprawdzają się krótkie firanki, zrobione z lekkich, przezroczystych produktów. Mogą one być upięte na różnorodne ciekawe sposoby, tak, iż osłaniają jedynie część okna. Wielokrotnym doborem są tzw. zazdrostki czy dekoracyjne lambrekiny. Oryginalny rezultat mogą dać również firanki makarony puszczone luzem czy pięknie upięte.

Możemy dostosować szerokość artykułu, natomiast długość jest już narzucona.

Decydując się na firanki, należałoby przemyśleć nie jedynie o względach estetycznych, lecz także o praktycznej stronie. Firanki mają niezwykle wiele wykorzystań. Na przykład, jeżeli powiesimy firanki na oknie nad zlewem, to zabezpieczymy szybę przed chlapiącą wodą oraz zaciekami! Dobrze sprawdzi się do tego model od połowy okna. Nie zasłonimy tymże sposobem padającego światła oraz widoku.

Jakie firanki będą pasować do innowacyjnej kuchni?

Jeżeli własna kuchnia zaaranżowana jest w innowacyjnym stylu, powinniśmy dobrze wybrać do niej wszelakiego typu dekoracje. W takich miejscach niewątpliwie powinniśmy sięgać właściwie po proste oraz minimalistyczne ozdoby, ewentualnie dodając bardziej ozdobny akcent, by nie stały się zbyt monotonne. Natomiast dobierając firanki do innowacyjnej kuchni, odpowiednio zostać przy prostych wzorach.

Lambrekin lub firanka z woalu – subtelność oraz estetyka


Mnóstwo osób decyduje się na firanki zrobione z woalu i na tak nazywane lambrekiny, które zawiesza się na górnej części okna. Tenże typ firanki właściwie nie zasłania okna, spełniając tylko rolę ozdobną. To idealne wyjście, jeśli planujemy wpuścić do wnętrza trochę światła, z racji tego, iż tenże dany artykuł absorbuje promienie słoneczne, nie przyciemniając w żaden sposób pokoju. Jest to doskonała możliwość dla kuchni połączonej z jadalnią, nada pomieszczeniu estetyki oraz wytworności.

 

Firanki do kuchni

Jakie funkcje mają spełniać firanki do kuchni?

Kuchnia jest miejscem niezwykłym, charakterystycznym, wymagającym profesjonalnej ręki, która zarówno zadba o projekt, jak i ozdobę. Nowoczesna lub tradycyjna kuchnia nie może funkcjonować bez okna, które może przyjmować najrozmaitsze formy. Okno w kuchni to pewnego typu najlepsza forma ozdoby. Może także spełniać rolę ozdobną oraz być niemalże połączone z blatem kuchennym – jeśli meble są […]

>>>
Firanki do kuchni

Jakie firanki do kuchni zaaranżowanej w stylu tradycyjnym?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nastrój liczy się mniej aniżeli dobre oświetlenie do pracy. Więc firanka w oknie kuchennym nie powinna być gęsto mięta oraz za bardzo ozdabiana. Wyjątkiem jest firanka ażurowa, wyjątkowo o rzadkim splocie, która przepuszcza wiele promieni słonecznych. Dobierając firankę, należałoby zwrócić uwagę na lokalizację okna. Jeżeli wychodzi na południe, można zawiesić […]

>>>