Jakie funkcje mają spełniać firanki do kuchni?

Kuchnia jest miejscem niezwykłym, charakterystycznym, wymagającym profesjonalnej ręki, która zarówno zadba o projekt, jak i ozdobę. Nowoczesna lub tradycyjna kuchnia nie może funkcjonować bez okna, które może przyjmować najrozmaitsze formy. Okno w kuchni to pewnego typu najlepsza forma ozdoby. Może także spełniać rolę ozdobną oraz być niemalże połączone z blatem kuchennym – jeśli meble są w ten sposób skonstruowane. Dobierając firanki do kuchni, należałoby brać to pod uwagę. Jak dobrać firanki do kuchni?

Firanki do niewielkiej kuchni – jak dobrać odcień?

Niewielkie pomieszczenia nie lubią ciemnych odcieni. Wydają się wtedy jeszcze mniejsze, ciaśniejsze, generalnie bardziej przygnębiające. Więc niewielkie kuchnie z zasady maluje się na jasne odcienie oraz wybiera do nich jasne meble. I takie także powinny być firanki. Niekoniecznie białe, lecz także na pewno nie w kolorze zielonym. Doskonale sprawdzą się odcienie jasnego beżu czy delikatnych pasteli. Naturalnie należy pamiętać, iż barwa firanek musi harmonizować z barwą ścian, mebli oraz akcesoriów.

Firany do innowacyjnej kuchni

W innowacyjnej kuchni firany wielokrotnie pojawiają się po to, by podwyższyć poziom intymności w pomieszczeniu oraz uniknąć ciekawskich spojrzeń z zewnątrz. Tam, gdzie to dopuszczalne, rezygnujemy z firanek na rzecz innowacyjnych systemów osłony okien takich jak rolety rzymskie lub plisy. Tam, gdzie firanka okazuje się potrzebna, odpowiednio sprawdza się model gładki, woalowy. Nowoczesna firana kuchenna nie powinna być dekoracyjna, natomiast tymże dużo udekorowana ciekawym wzorem. Im prostsza, tym lepiej będzie się komponować z wnętrzem. Im gęstsza, tym lepiej zasłoni okno przed spojrzeniami z zewnątrz.

Gotowe firanki, a może szyte na miarę?

Urządzając kuchnię, zastanawiamy się, czy odnajdziemy doskonale dostosowane firanki. O to możemy być spokojni, gdyż sklepy proponują nam tak duży wachlarz artykułów, iż bez większych kłopotów odnajdziemy coś doskonałego do własnych pomieszczeń. O ile żadna spośród rzeczonych propozycji nie przypadła Ci do gustu, zawsze możesz zadecydować się na firanki szyte na miarę.

Firany panelowe do innowacyjnej kuchni

Jeżeli wnętrze jest urządzone nowocześnie, odpowiednim doborem będą firanki panelowe, które tworzą niezwykle atrakcyjną kompozycję okna oraz pozytywnie działają na atrakcyjność powierzchni. Jak można się domyślać, mają one kształt pionowych, dużych elementów z dzianiny, które są utwierdzone jeden obok drugiego na karniszu. Taki zabieg designerski powoduje, iż firanki typu panele dobrze nadają się do kuchni minimalistycznych, przemysłowych oraz innowacyjnych.

 

Firanki do kuchni

Czy warto zdecydować się na kuchenne firanki szyte na miarę?

Tak powszechnie niedoceniane otwory okienne, są w istocie bardzo ważnym elementem aranżacyjnym, będącym w stanie oddać cały charakter wnętrza. Nie chodzi tutaj wcale o kształt czy wielkość okna, jednak o świetną oprawę, szatę, jaką stanowią firanki do kuchni. Pomimo iż są dodatkiem, stanowią o charakterze całości. Nic nadzwyczajnego, iż mogą to zauważyć Panie, dbające na […]

>>>
Firanki do kuchni

Jakie firanki do kuchni zaaranżowanej w stylu tradycyjnym?

Kuchnia to pomieszczenie, w którym nastrój liczy się mniej aniżeli dobre oświetlenie do pracy. Więc firanka w oknie kuchennym nie powinna być gęsto mięta oraz za bardzo ozdabiana. Wyjątkiem jest firanka ażurowa, wyjątkowo o rzadkim splocie, która przepuszcza wiele promieni słonecznych. Dobierając firankę, należałoby zwrócić uwagę na lokalizację okna. Jeżeli wychodzi na południe, można zawiesić […]

>>>